probíhá výpočet, čekejte prosím...

O nás

Web R-A -> O nás -> Pavel

Individuálně autem do Řecka jezdím již skoro 17 let. Znám velmi dobře ten pocit nejistoty, bez jakýchkoliv bližších informací putovat krajem, někdy tolik odlišným od toho našeho. Avšak ani za tak dlouhou dobu mého cestování si netroufám říci, že vím všechno a že mohu rozdávat rady (na rozdíl od některých jedinců, kteří jsou mnohdy ochotni z jedné cesty vytvořit dogmatická pravidla a svým nevědomým děláním brouka Pytlíka vystavují možným nesnázím jiné..) Řecko se mi naštěstí za tu dobu stalo mým druhým domovem, získal jsem zde řadu přátel a této zemi vděčím za velkou spoustu nezapomenutelných zážitků. Avšak ani za tak dlouhou dobu mého cestování si netroufám říci, že vím všecko. Budu zde zveřejňovat své dlouholeté zkušenosti i zkušenosti jiných a je jen na Vás co si z těchto stránek vyberete.

Tento projekt jsme založili pro všechny, kteří chtějí individuálně navštívit Řecko autem, nebo jen získat informace, kam na dovolenou. Jako autor internetových stránek řecké firmy Margaritopoulos Tours chci na našem novém internetovém serveru recko-autem.cz ještě více rozvinout informační tok o Řecku, který by Vám měl pomoci získat alespoň základní přehled. Chci psát o všem, o kladech i záporech, tak jak to dělám i na stránkách CK Margaritopoulos. Mezi mé záliby patří fotografování a protože na tomto našem informačním serveru získávám další prostor pro uvedení nových obrázků, budete mít možnost vidět ještě víc. Zastávám totiž názor, že napsat se dá cokoliv, ale foto se okecat prostě nedá.

Díky mému prvnímu projektu Margaritopoulos, který bude nadále souběžně s těmito stránkami pokračovat, jsem získal řadu přátel a zkušeností, které stály u zrodu tohoto projektu. Ta hlavní byla, že řada z Vás je ochotna se podělit o své zkušenosti a že nejste stejně jako já, ochotni přihlížet tomu, jak naši turisté svoji neznalostí čelí v cizině řadě nesnází, do kterých se vůbec dostat nemuseli. Ta humornější zkušenost byla, že si mě návštěvníci stránek pletli se skutečným majitelem CK a mým přítelem zároveň. A ta nejkrásnější? Když pročítám emaily, kde mi "mí" návštěvníci děkují za to, že jsem jim svými informacemi otevřel cestu autem do Řecka, kde prožili nádhernou dovolenou. Přesto všechno bych Vás ale chtěl požádat o střízlivé zhodnocení Vašich schopností, možností a Vašich sil, než se na uvedenou cestu vydáte. Není pro mě smutnějšího čtení, než řádky o různých nehodách českých turistů v zahraničí, kteří podcenili to či ono. Proto se také snažím bez obalu psát o všem, co Vás může na cestě autem, ale i v Řecku potkat.

Vždycky jsem psal stylem neoficiálním a odlehčeným, neboť osobně si myslím, že takových těch urovnaných, a "načančaných" řečí je na netu dost a když člověk získává informace, může se přitom i zasmát a bavit. Nebudu to měnit ani nyní a mám velké štěstí, že jsem potkal kolegy kteří jsou ze stejného "těsta". Balkánský poloostrov je oblast, jejíž velká část se teprve postupně vrací "do standardu Evropy" a proto mnohdy není lehké získat ověřené informace - často se dokonale rozcházejí a protiřečí si. Nepatřím mezi "brouky Pytlíky", takže někdy jen uvádím, že nevím a konstatuji, jak v "takovém případě" postupuji já.

Součástí těchto stránek bude diskuzní fórum a přiznám se, že když čtu jiná DF, mám z toho trochu strach, protože jak jsem již uvedl, osob typu "všechno znám a všechno vím " je mezi námi hodně a ty mnohdy nepokrytě radí, poskytují "rádoby" zaručené informace, či zbytečně stresují.. O jejich důvodech se můžeme jen domýšlet a proto se na DF budeme snažit s kolegou Mirinem jako admin dohlížet. Nejde nám o cenzuru, ale o zachování slušnosti, objektivnosti a odbourávání některých zbytečných fám. Spíše než mazání, budeme dávat přednost ověřování poskytnutých informací a svými vstupy případně uvádět věci "na správnou míru". Osobně vedu bohatou korespondenci s lidmi, kteří se na mě obrací o zjištění informací, které na stránkách nenašli.

Co dodat, nikdy jsem nepopíral a nepopírám, že mohu být vzhledem k nádherným dovoleným tam stráveným, nevědomky podjatý. Jsem člověk obyčejný a považuji se za nenáročného turistu, kterému se mi Řecko nesmazatelně zapsalo do srdce. Můj relax? Sedět na břehu moře, nechat se "omývat" ranním sluncem a poslouchat šumění moře..A co mě rozčílí? Když si Čech troufá hodnotit "co je a co není pravé Řecko"..

Přeji Vám příjemné chvíle strávené na těchto stránkách.

autor stránky: Pavel

poslední­ aktualizace: 9.11.2014

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace