probíhá výpočet, čekejte prosím...

Martha a Tena

Tuto novoročenku jsme před časem dostali od nejznámějších řeckých sester v Českých zemích i na Slovensku a udělala nám velikou radost. Chceme se o ni s Vámi podělit a zároveň Vám tyto sympatické zpěvačky připomenout.

Že Martha a Tena Elefteriadu zpívají českému lidu často řecké písničky, ví u nás každý - udělaly pro svou původní vlast a její popularitu obrovský kus práce. Můžeme je potkat nejen na báječných bezprostředních koncertech a vystoupeních, ale věnují se i spoustě dalších aktivit spojených s Řeckem. Vydávají desky s řeckými i českými písničkami, píšou knížky, seznamují nás s řeckou kuchyní, organizují klubové pořady, kurzy řeckého tance, řecký trh...

A hlavně kolem sebe nepřetržitě šíří tu pravou řeckou pohodu a dobrou náladu.

 
Přijměte tedy pozvání na některou z jejich akcí nebo alespoň nahlédněte na jejich vlastní internetové stránky, kde najdete i termíny nejbližších koncertů:
  • Zpívej tu píseň kouzelnou... na tom náměstí se všichni lidé sejdou... od zítřka máme dovolenou, vyvolenou šňůruletních dní...Prohlédněte si přehled nahrávek Marthy a Teny Elefteriadu nebo si spusťte jejich písničky přímo na Vašem PC.
  • Životopisná knížka Marthy a Teny s názvem Dvojhlasně vyšla v nakladatelství Ikar v roce 2007.
  • Chcete oběma zpěvačkám osobně napsat? Využijte k tomu jejich návštěvní knihu nebo si přečtěte vzkazy vzkazy jejich ostatních příznivců.
 
A na závěr malá ochutnávka - citujeme ze sekce Řecká kuchyně Marthy a Teny:
  • Ten, kdo řekl, že civilizace začala u stolu, měl určitě na mysli starověké Řecko, protože tam si uměli žít nejenom bohové, ale i lidé. Při tehdejších hostinách zvaných symposion se uplatňovaly společenské požitky filozofování a vkusu. Symposion není samotná hostina, jak se leckdy myslí. Je to slovo odvozené od společného pití a následuje až po hlavním jídle, zvaném deipnon. Konalo se v soukromých domech a stačilo k němu 7-10 lidí. Vysoce vážený host měl často možnost ovlivnit výběr dalších účastníků. Hosté přicházeli po koupeli, navonění a v bohatších domácnostech patřilo k uvítacím obřadům umývání nohou a samozřejmě i rukou, protože z příboru se používal jen nůž na krájení a lžíce na polévku.

autor stránky: Mirka

poslední­ aktualizace: 29.10.2014

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace