probíhá výpočet, čekejte prosím...

úvodem

Plete se ten, kdo nás považuje za ty, kteří jej přesvědčují, aby se vydal do Řecka autem.

TO NIKOLIV!

Ano, žijeme tímto druhem cestování a naše nadšení pro danou věc je z našich stránek hodně znát. Rozhodně ale nechceme popírat, že cesta je vzhledem k její délce a místům, kudy vede, dost obtížná. Jsme tady hlavně proto, abychom všem, kteří se rozhodnou pro tento způsob dovolené, ukázali cestu i všechna její úskalí tak, jak ji známe my. Zároveň se snažíme poskytnout informace, které mohou pomoci v orientaci nebo se vyvarovat chyb, jichž jsme se dopustili my nebo další lidé, se kterými jsme se za dobu cestování do tohoto kraje setkali. Všichni tří jsme řidiči a uznáváme pravidlo, že bychom si měli nejen na silnici vzájemně pomáhat a být solidární s ostatními. Cesta do Řecka není vyjímkou a internet je další možností, jak si vzájemně sdělovat zkušenosti.

Pokud na základě našich informací a zhodnocení Vašich schopností a možností zvolíte jiný způsob dopravy, nemusíte zoufat. V druhé, větší části našeho webu se věnujeme všemu, co s Řeckem souvisí a co může být turistům, volícím jiný způsob dopravy, rozhodně přínosem.

Moje první cesty autem do Řecka byly cestou do neznáma a potýkali jsme se s celkovým nedostatkem informací i viděl jsem na cestě pár "průšvihů" řidičů, které pramenily především z neznalosti a podcenění cizího prostředí i ztráty obezřetnosti s nutnou dávky podezřívavosti. I v dnešní době, když podobné na cestách vidím, to ve mě křičí "nedělejte to, pozor.." A tak popisování tohoto "neznáma" stálo u zrodu tohoto webu. Balkánský poloostrov má pro středoevropana určitá specifika, která většinou nečeká a nevím proč, občas předpokládá, že vše musí být tak jako u nás ale to je omyl.. Ani my nevíme vše. Občas se mohou některé skutečnosti měnit ze dne na den, což nemusíme včas zaznamenat a byť se snažíme být co nejakutálnější, nemusí být tomu tak. Informace které v této rubrice a dalších rubrikách najdete, pochází od nás a dalších spolupracujících přátel tohoto webu, kdy se zapojit se svými zkušenostmi můžete i Vy. Dále sdílíme informace na internetu existující o kterých víme, že přinejmenším platily a o kterých se domníváme (možná i omylem) že stále ještě platí..

Vždy však bude u nás platit jedno základní pravidlo

!!! údaje jsou bez záruky, doporučujeme ověřit i z jiných zdrojů !!!

Pokud naleznete nějaký rozpor informací našeho webu se skutečností, což nemůžeme nikdy vyloučit, prosíme Vás upozorněte nás na to..

Pomůžete ostatním, tak jako oni nyní pomáhají svými informacemi Vám.

autor stránky: Pavel

poslední­ aktualizace: 20.12.2014

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace