probíhá výpočet, čekejte prosím...

pevnina

Kavala

kraj: Východní Makedonie a Thrákie, region: Kavala

autor: Pavel, zadáno: 24.12.2017, poslední aktualizace: 25.12.2017, zobrazeno: 1750 x

Město Kavala je považováno za Monaco východního Řecka, což si člověk uvědomí zejména pokud vystoupá do pevnosti nad starým městem a rozhlédne se z hradní věže. My jsme jej navštívili s mým kamarádem a průvodcem zároveň, koncem června 2017. Procházka městem to byla nádherná a troufám si říct, že kdyby jste chtěli vše vidět, není to jen na jedno odpoledne.

Toto místo bylo založeno v šestém století před naším letopočtem a bylo opevněné od samého začátku, kdy jeho význam jako obchodního střediska byl velký. Tehdy však nedostalo do vínku hned tento název, ale původně se jmenovalo Neapolis. Historie města je velmi bohatá i pohnutá. Nejdřív se stalo součástí Římské říše a později bylo vypleněno Normany. Od konce třináctého století do devanáctého bylo součástí Osmanské říše, kdy na samotném počátku bylo Osmany vypáleno a znovu vybudováno. Město bylo v tomto historickém období také nazýváno Christopoulis a nebo Morunets. Zpátky bylo Řekům navráceno v roce 1913 po jejich vítězství nad Tureckem v první balkánské válce.

Pevnost, která se tyčí nad starým městem, rovněž prošla postupnými úpravami od Byzantského období, přes Benátské až po vliv Turecký. Stávající podoba má kořeny ve stoletím patnáctém. Akvadukt, jehož zachovalá část je z pevnosti dobře vidět, přiváděl vodu z hor až do starého města a jeho vznik se datuje na začátek patnáctého století. K historickým budouvám patří bezesporu Imaret, který fungoval jako kulturní a logistické centrum pro všechny bez rozdílu a který byl vystavěn koncem Osmanské nadvlády nad tímto městem.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace