probíhá výpočet, čekejte prosím...

pevnina

Chorto

kraj: Thessálie, region: Magnesia

autor: Pavel, zadáno: 11.12.2016, poslední aktualizace: 31.10.2017, zobrazeno: 1997 x

Další krátkou zastávkou, při mém letošním červnovém cestování po pobřeží Pelionu, byla malá vesnička Chorto, která leží v pásu země mezi mořem a hlavní komunikací vedoucí směrem na Milina/Mavri Petra. Největší dominantou tohoto místa je malý přístav schovaný v uměle vytvořeném slepém kanálu, který ve mně zprvu budil dojem, že se jedná o ústí, nějaké místní říčky. Břeh je zde převážně kamenitý, vyskládaný směsí oblázků všech velikostí a písku. Na pobřeží je zde rovněž betonové molo, vybíhající pár desítek metrů do moře. V polovině června se mi Chorto jevilo jako klidné místo, kde je pár taveren a malých pláží. Když půjdete po pobřeží dál na jih a přejdete po pěšině mezi skalami, dostanete se k další taverně, jejíž posezení je přímo na břehu a kousek dál za ní je "vyvýšen" hotel Nicolas. V těchto místech na pláži převládá písek s drobnými kamínky.

Mám rád podobná místa. Málo lidí a klid řeckého venkova je pro mne neocenitelným relaxem. Asi to někteří znáte. Bloudíte po zdánlivě obyčejných místech a přesto si je i nyní pamatujete, včetně toho malého pejska, který vás tam chvíli doprovázel. Tak to je i u mne, právě jsem to místo znovu  navštívil.. :-) .

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace